ଆଜିର ଅନୁଚିନ୍ତା

ତାରିଖ : ୦୯/୦୧/୨୦୨୧,ଶନିବାର

0 101

➡️ଜୀବନକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମୟ ମିଳିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଜୀବନ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ପୁନର୍ବାର ସମୟ ମିଳି ପାରେ ନାହିଁ |
➡️ଯାହା ହେବାର ଥିଲା,ତାହା ହୋଇଗଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାହା ଘଟିବ ତାହା DEFINITELY ଭଲ ହିଁ ହେବ |
➡️ମୁଁ କେବଳ ଜୀବନରେ ସଫଳ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଯଦି ମୁଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଏ, ମୋତେ ମୋର ପରିଚୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ |
➡️ମୁଁ ଟିକିଏ ବୁଡ଼ିଯିବି, ମୁଁ ଟିକିଏ ଭାଙ୍ଗିବି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଫେରି ଆସିବି, ହେ ଜୀବନ ତୁମେ ଦେଖ, ମୁଁ ପୁଣି ଜିତିବି |
➡️ଯଦି ତୁମେ ଜୀବନରେ କିଛି ବଡ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ସର୍ବଦା ଗୋଟିଏ କଥା ମନେରଖ, ପ୍ରେମ, ପ୍ରେମ ଏବଂ ପ୍ରେମଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହ |
ଆମେମାନେ କେବେ ବି ମୂର୍ଖ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ। କାରଣ ମୂର୍ଖ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ବୁଝିବା ଶକ୍ତି ଆଦୌ ନ ଥାଏ। ସେମାନେ ଥରେ ଯାହା ବୁଝିଥିବେ ତାହା ଠିକ୍ ବୋଲି ଧରି ନିଅନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା ବଡ଼ କଷ୍ଟକର।
ତେଣୁ ଯଦିି ଆପଣ ତାଙ୍କ ସହ ବିବାଦ କରନ୍ତି ତ;ତେବେ ଆପଣଙ୍କର କେବଳ କ୍ଷତି ହିଁ ହୋଇଥାଏ । ଏମିତି ଲୋକ ସହିତ ଯୁକ୍ତିି କରିବା ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ମାନରେ ମଧ୍ୟ ଆଞ୍ଚ ଆସିଥାଏ। ଏଥିସହିତ ମୂର୍ଖ ଲୋକ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁର୍ବଳ ମଧ୍ୟ କରି ଥାଆନ୍ତି। ତେଣୁ ଏପରି ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଅଯଥା କଳହ ନ କରି ବରଂ ଚୁପ୍ ରହିବା ଉଚିତ।
ଆପଣ ସର୍ବଦା ନିଜର ବିବେକ ଅନୁଯାୟୀ କାମ କରନ୍ତୁ। କଥା ଯେତେ ବଡ଼ ବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉନା କାହିଁକି ଆପଣ କେବେ ବି ମୂର୍ଖ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।।ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ।।

Leave A Reply

Your email address will not be published.