ଖେଲା ହୋବେ, ଦେଖା ହୋବେ

ଖବର ଆଜିର,ତାରିଖ ୦୬-୦୩-୨୦୨୧ ଶନିବାର

0 79

୧-ମୋଦିଙ୍କୁ ମମତାଙ୍କ ଖୋଲା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ: ଖେଲା ହୋବେ, ଦେଖା ହୋବେ, ଜେତା ହୋବେ ।
୨-ବନାଗ୍ନି କବଳରେ ଓଡ଼ିଶାର ଅଧା ଜଙ୍ଗଲ ।
୩-ନାସା ସାଟେଲାଇଟରୁ ଆସିଲା ଶିମିଳିପାଳରେ ଜଙ୍ଗଲ ଜଳୁଥିବାର ଚିତ୍ର, ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ‘ରେଡ ସ୍ପଟ୍’
୪-୨୦୧୬ ମସିହାର ବିହାରର ଗୋପାଳଗଞ୍ଜ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ମିଳିଛି। ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅବକାରୀ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ୪ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି।
୫-ସିବିଏସ୍‌ଇ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖରେ ପରିବର୍ତନ । ମେ’ ୧୫ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ବିଜ୍ଞାନ ବିଷୟ ପରୀକ୍ଷା ମେ’ ୨୧ରେ, ମେ’ ୨୧ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଗଣିତ ବିଷୟ ପରୀକ୍ଷା ଜୁନ୍ ୨କୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଛି।
୫–ବିବନ ବଖାଣିଲା ୨୨ ବର୍ଷ ତଳର ଦୁଷ୍କର୍ମ କାହାଣୀ । ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ନେଇ ସିନ୍ ରିକ୍ରିଏସନ୍ କଲା ସିବିଆଇ ।
୬-ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ନାରୀ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ଉଠିଲା ପ୍ରଶ୍ନ । ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର । ନଦୀ କୂଳରୁ ମିଳିଲା ମୁର୍ମୂଷ ଝିଅ ।
୭-ଦେଶରେ ହେକ୍ଟର ପିଛା ଗହମ ଉତ୍ପାଦନ ହାର ହ୍ରାସ ! ଚାଷୀଙ୍କ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି ସରକାରଙ୍କ ଦାବିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ।
୮-ରାଜ୍ୟର ସବୁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଖୋଲିବ ମୋ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର ୮୦୦୦ ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କପାଇଁ ଆତ୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।
୯-ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଉଦଘାଟିତ ହେଲା ବିଶ୍ୱ ଦକ୍ଷତା କେନ୍ଦ୍ର । ଉଦଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ।
୧୦-ରାଜ୍ୟରେ ଜେଲ୍ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ କୋଭିଡ୍ ଟିକା, ଜିଲ୍ଲାପାଳ-ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କମିସନରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ସରକାର ।
୧୧-ପୁରୀ ଗଜପତିଙ୍କୁ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଚିଠି, ରାମ ମନ୍ଦିର ପରି ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେଉ ସମର୍ପଣ ନିଧି ସଂଗ୍ରହ ଅଭିଯାନ ।
୧୨-ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବେ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ : ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ସମାବେଶ .
୧୩-ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ବିସ୍ପୋରକ ରଖାଯାଇଥିବା କାର ମାଲିକ ମାନସୁଖ ହିରେନଙ୍କର ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।
୧୪-ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ଅଭିଯୋଗରେ ୩୩ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ଏନସିବି ଦାଖଲ କଲା ଚାର୍ଜସିଟ୍ ।
୧୫-ସମସ୍ତ ୨୯୧ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କଲା ଟିଏମ୍‌ସି, ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ମମତା
୧୬-କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ ଭିତରେ ଓଡିଶା ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । ମାତ୍ର ୫ ଦିନ ଭିତରେ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ନେଲେ ଟିକା ।
୧୭-ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ କଡା କଥା । କହିଲେ, ଜାରି ହୋଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ପ୍ରଭାବଶୂନ୍ୟ ।
୧୮-ବାଇଡେନଙ୍କ ମୁହଁରେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା । କହିଲେ, ଆମେରିକାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ମୂଳ ଆମେରିକୀୟ । ଶୁଭ ସକାଳ,ସୁପ୍ରଭାତ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.