ଆଜିର ଅନୁଚିନ୍ତା

ତାରିଖ-୧୯/୦୧/୨୦୨୧,ମଙ୍ଗଳବାର

0 95

➡️କୌଣସି ଆଶା ବିନା, ସର୍ବଦା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ, କାରଣ କେହି ଜଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଫୁଲ ବିକ୍ରୟ କରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ହାତରେ ସୁଗନ୍ଧ ଆସେ।
➡️ସେ ହିଁ ଜୀବିତ, ଯିଏ ଜୀବିତ, ତୃଷାର୍ତ୍ତ, ଶ୍ୱାସର ନାମ ଜୀବନ ନୁହେଁ, ଜୀବନ ହିଁ ଯାହାର ବିଶ୍ୱାସ ଜୀବନ୍ତ !
➡️ତୁମର ନିଜର ଦୁର୍ବଳତା ନୁହେଁ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।
➡️ଆପଣ ଶୁଣିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ବହୁତ ପଢ଼ିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲେଖିଛନ୍ତି ବେଳେବେଳେ ଦୁନିଆ ପଢ଼ନ୍ତୁ ଯାହା ଆମେ କେବେ କହିବୁ ନାହିଁ ।
➡️ଆପଣ କମ୍ କୁହନ୍ତି ତୁମେ ଏହି ଦୁନିଆରେ ବହୁତ ଶୁଣିବ ।
➡️ଘର ବନାଇବା ବେଳେ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଘରର କବାଟ ସବୁବେଳେ ବାମ ପାର୍ଶକୁ ଖୋଲିବା ଆବଶ୍ୟକ। ସର୍ବଦା ଘରର ପୂର୍ବ – ଦକ୍ଷିଣ କୋଣରେ କିମ୍ଵା ପୂର୍ବ – ଉତ୍ତର କୋଣରେ ରୋଷେଇ ଘର ବନେଇବା ଉଚିତ।
➡️ସୁନାକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଡ଼ବାରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବୁଡିଯାଉଥିବା ଡ଼ଙ୍ଗା କିମ୍ବା ମହାଭାରତ ଯୁଦ୍ଧର ଫଟୋ ଘରେ ଟାଙ୍ଗନ୍ତୁ ନାହିଁ ।
➡️ଏହାର କୌଣସି ମୂଲ୍ୟ ନାହିଁ ଯେ ତୁମେ କେତେ ଧୀର ଗତିରେ କାମ କରୁଛ। ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁମେ ଅଟକି ନାହଁ, ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଫଳତାର ଲକ୍ଷ ରହିଛି।
➡️ସିଂହ ଏବଂ ହରିଣର ରେସରେ ବହୁତ ସମୟରେ ହରିଣ ଜିତେ, କାରଣ ସିଂହ ଦୌଡେ ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ଏବଂ ହରିଣ ଦୌଡେ ଜୀବନ ପାଇଁ \”ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକତା ଠାରୁ ଅଧିକ ଜରୁରୀ।
➡️ନିଜ କର୍ମକୁ ସମ୍ମାନ ଦିଅ, ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ ମିଳିବ। ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ନ ହୋଇ କାମ କରିଯିବା ଉଚିତ।
ଆମର କହିବା ଶବ୍ଦ ସଦାବେଳେ ମଧୁର ଓ ସକାରାତ୍ମକ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ଓ ସତ୍ୟତା ଉପରେ ଆଧାରିତ ଶବ୍ଦ ଅନ୍ୟକୁ ଅଡୁଆ ଲାଗିପାରେ କିନ୍ତୁ କାହାର ଅନିଷ୍ଟ କରେ ନାହିଁ ।
ଗୀତା ଉପଦେଶ -ଯାହା ଘଟୁଛି ତାହା ଭଲ , ଯାହା ଘଟିବ ତାହା ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ। ଅତୀତକୁ ଅନୁତାପ କର ନାହିଁ । ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର ନାହିଁ । ଏବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଲିଛି । ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ

Leave A Reply

Your email address will not be published.