ସ୍ଵାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ମିଳିତ ଅପରେସନ୍,ଜବତ ହେଲା ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର

0 77

ମାଲକାନଗିରି ,୪/୧୧(ଏସଏସନିୟୁଜ) ଓଡିଶା ପୋଲିସ୍ ଦ୍ୱାରା ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ସ୍ଵାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ   (କଟ୍ ଅଫ୍ ଅଞ୍ଚଳ) ରେଏହି ସପ୍ତାହରେ ମିଳିତ ଅପରେସନ୍ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା  | ଏଥିରେ  ଓଡିଶା ପୋଲିସ, ବିଏସଏଫ ଏବଂ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସର ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ |ସ୍ଵାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳର ବୃହତ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରୁଥିବା  ଏହି ଅପରେସନ୍ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା |ପୂର୍ବ କଟ୍ ଅଫ୍ ଅଞ୍ଚଳର ହୃଦୟରେ ଗୁରୁସେଥୁ BSF COB ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବା ସହ   ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଆଣି ବିକାଶ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସକ୍ଷମ କରିବା  ଏବଂ ଏହିପରି ଭାବରେ ସେହି ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରିବା ର ମୁଖ୍ୟ ଲକ୍ଷ ରଖାଯାଇଥିଲା |

ଏହି ଅପରେସନ୍ ସମୟରେ ପ୍ରାପ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଠାବ କରାଯାଇ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ମାଓବାଦୀ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ବହୁ ପରିମାଣର  ମାଓବାଦୀ  ଙ୍କ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର,ଗୁଳି ଇତ୍ୟାଦି ଜବତ ହୋଇଥିଲା  | SLR ରାଇଫଲ୍,303 ରାଇଫଲ୍,SLR ପତ୍ରିକା,୯ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି, ମାଗାଜିନ ଥଳି,ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍  ଜବତ ହୋଇଥିଲା |ଆମର ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ବିଏସପି କ୍ୟାମ୍ପ ହେବାପରେ ସେ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରହିଛି ,ଲୋକମାନେ ବି ଚାହୁଛନ୍ତି ଶାନ୍ତି ପାଇ ତେଣୁ ,ଅଧିକ କମ୍ବିଂ ଏବଂ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ଚାଲୁରହିବ ବୋଲି ଏସ୍ ପି କହିଛନ୍ତି |

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.