ଆଜିର ଅନୁଚିନ୍ତା

ତାରିଖ : ୨୪/୦୭/୨୦୨୧,ଶନିବାର

0 277

🌺”ଜୀବନ ତୁମର, ସ୍ୱପ୍ନ ତୁମର,ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ତୁମର, ବିଜୟ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମ ତୁମର, ତେବେ ଏହି ମୂର୍ଖ ଲୋକମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ହାରିବାର ନାଟକ କ’ଣ ପାଇଁ
🌺”ପ୍ରକୃତ ବନ୍ଧୁ ଯେତେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, ସେ କେବେବି ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଧାଡିରେ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ !
🌺”ପ୍ରଗତିର ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ ହେଉଛି କେବେ ପଛକୁ ଚାହିଁ ଦେଖିବ ନାହିଁ !!
🌺”ଯାହାର ମନ ଏବଂ ଗତି ସତ୍ୟ ଆଡକୁ ଅଛି, ଆଜି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ରଥ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ହିଁ ଚଳାଉଛନ୍ତି !
🌺”ସର୍ବଦା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହୋଇ ରୁହ, ଯଦି ତୁମେ ଆମ୍ବ ହୋଇଯାଅ ତେବେ ଦୁନିଆ ତୁମକୁ ଆଚାର ତିଆରି କରି ଦେବ !
🌺”ଯଦି ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ପୋଷାକର ହୋଇଥାଏ, ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କେବଳ “Like” କରିବେ … ଏବଂ ଯଦି ଏହା ଚିନ୍ତାଧାରାର ହୋଇଥାଏ, ତେବେ “Follow” ମଧ୍ୟ କରିବେ .. !
🌺”ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ପର୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ନାମ ପ୍ରେମ ଥିଲା, ଆଜି ସମ୍ପର୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ନାମ ହେଉଛି ଟଙ୍କା ।ଯଦି ପଇସା ଅଛି ପ୍ରେମ ଅଛି ଏବଂ ଯଦି ପଇସା ଅଛି ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଅଛି !
ଆଜିର ସୁବିଚାର
☘️”ବିଚାରହିଁ କେବଳ ମଣିଷ ମଣିଷ ଭିତରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ସୁଷ୍ଟି କରେ ,ବିଚାରହିଁ ମଣିଷ ମଣିଷର ଉଚ୍ଚ ନୀଚ ସୁଷ୍ଟି କରେ ,ବିଚାର ସମାନତା ହିଁ ମଣିଷ ମଣିଷ ଭିତରେ ଘନିଷ୍ଠତା ବଢାଇଥାଏ ,ପୁଣି ବିଚାରର ଅସମାନତା ହିଁ ମଣିଷକୁ ମଣିଷ ବିପକ୍ଷରେ ଯିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରେ !!”
☘️”ରାଗ ସବୁବେଳେ ଏକୁଟିଆ ଆସିଥାଏ କିନ୍ତୁ ଗଲାବେଳେ ନିଜ ସହିତ ବୁଦ୍ଧି ଓ ଇଜ୍ଜତକୁ ନେଇ ଯାଏ !!”
☘️”ସେଇ ଲୋକମାନେ କେବେ କାହାରି ହୋଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଯେଉଁମାନେ ସାଙ୍ଗ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମାନଙ୍କୁ ବସ୍ତ୍ର ଭଳି ବଦଳାଇଥାନ୍ତି !!”
☘️”ଦୁଃଖ ସମୟରେ ପ୍ରକୃତ ବନ୍ଧୁର ପରିଚୟ ମିଳେ । ସମସ୍ତେ ତ ସୁଖର ସାଥୀ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଖରାପ ସମୟ ଆସେ ସେତେବେଳେ ଯିଏ ପାଖରେ ପହଁଚେ, ଉପଯୁକ୍ତ ପରାମର୍ଶ ଦିଏ, ପାଖରେ ରହି ସେବାକରେ, ଆଶ୍ୱାସନା ଦିଏ ସେହି ଅସଲ ବନ୍ଧୁ । ତାକୁ ତ୍ୟାଗ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଅନ୍ୟ ସବୁ ମତଲବୀ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ !
☘️”ଧୋକ୍କାବାଜ, ମିଥ୍ୟାବାଦୀ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ କେବେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ସାମାନ୍ୟ ମନାନ୍ତର ହେଲେ ଏମାନେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଗୋପନୀୟତାକୁ ପଦାରେ ପକାଇ ଦିଅନ୍ତି । ଏଭଳି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପାଖରେ ଗୁପ୍ତ କଥା କହିବା ଅର୍ଥ ନିଜପ୍ରତି ବିପଦକୁ ଆହ୍ୱାନ କରି ଆଣିବା !
ଓଁ ଶନି ଦେଵାୟ ନମଃ, ଶୁଭ ସକାଳ, ଆଜି ଶନିବାର ପ୍ରଭୁ ଶନି ଦେବ ଙ୍କ ନିକଟରେ ମୋର କୋଟି କୋଟି ପ୍ରଣାମ,ପ୍ରଭୁ ଶନି ଦେବ ଆପଣଙ୍କର ମନସ୍କାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ କରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନିରୋଗ ରଖନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଦିନଟିକୁ ମଙ୍ଗଳମୟ କରିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରକୁ ହସ ଖୁସିରେ ରଖନ୍ତୁ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ନିକଟରେ ଏତିକି ପ୍ରାର୍ଥନା,ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ!

Leave A Reply

Your email address will not be published.